Signature Design by Ashley Glosmount EA1055-3X3 Nine Cube Organizer
Signature Design by AshleySKU: Glosmount EA1055-3X3 Nine Cube Organizer
Price:
Specifications
General
Series Name
Glosmount
Type
Shelves
Style
Traditional
Color
Cherry/Light Brown
Assembly Required
No
Additional Information
• Glossy reddish-brown finish over replicated cherry grain with authentic touch
• Accommodates any 10.5" W x 10.5" D x 11" H storage bin (not included)
Dimensions
Width
35.35 inch(es) / 89.79 cm
Height
35.43 inch(es) / 89.99 cm
Depth
11.81 inch(es) / 30 cm
Weight
47.99 lb(s) / 21.77 kg
Shipping Dimensions
Width
39.62 inch(es) / 100.63 cm
Height
4.98 inch(es) / 12.65 cm
Depth
12.97 inch(es) / 32.94 cm